EN TEPEYE

Davıd Frıedman, Tılo Weber, Andreas Metzler

DETAYLAR

Konum: Sait Halim Paşa Yalısı

İstanbul Boğazı silüetinde paha biçilemez boğaz manzarası ve muhteşem atmosferi ile büyüleyen Sait Halim Paşa Yalısı, günümüzde etkinlik alanları ve ambiyansı ile birlikte pek çok organizasyona ev sahipliği yapıyor.

 

Müzik kariyeri boyunca Joe Henderson, Horace Silver Johnny Griffin, Hubert Laws,Jane Ira Bloom, Ron Carter ve John Scofield gibi önemli müzisyenlerle çalışmış ve sahne almış olan Friedman’a sahnede  davulcu ve besteci Tilo Weber ve uluslararası birçok festivalde sahne almış kontrbasçı Andreas Metzler eşlik edecek. 

 

1974’te Bern’de doğan Andreas Metzler, 2000-2015 yılları arasında Amsterdam caz sahnesinin önemli bir üyesi olan Metzler; yerli ve yabancı müzisyenlerle beraber, birçok konserde sahne almaya devam etmektedir. 2015’den beri İstanbul Yeniköy’de yaşamaktadır.

David Friedman ve Andreas Metzler Hollanda da tanıştıktan sonra  “Native City” grubu ile beraber bir iki kez Almanya’da sahne aldılar. Tilo Weber,  David Friedman ile çalıp, “The David Friedman Generations Trio”nun kayıt sürecinde ona yardımcı oldu. Bu yeni oluşumda, iki müzisyen hem temel caz standartlarını hem de orijinal bestelerini birlikte çalmaya devam ettiler.

Tilo Weber, Berlin’de yaşayan bir baterist ve bestecidir.  Kendi müzik grubu olan “Animate Repose” ve “Four Fauns” için aktif olarak beste yapmaktadır. Greg Cohen, Peter Brötzmann, David Friedman, Rudi Mahall, Chris Dahlgren ve Tobias Siebert ile birlikte yaptığı işlerler farklı türdeki yerel (JazzBaltica Festival) ve uluslararası festival katılmaktadır.

TAKİP EDİN VE PAYLAŞIN:

Check out our
i

Apparently we had reached a great height in the atmosphere, for the sky was a dead black, and the stars had ceased to twinkle.