EN TEPEYE

Neva Günaydın & Mehmet Ali Şimaylı

neva günaydın ve mehmet ali şimaylı

DETAYLAR

Konum: Yeniköy Kitapçısı
Etkinlik Türü: İCG2020

Neva Günaydın

 

2006 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü Lise devresinde; 2010 yılında, Çalgı bölümü Lisans programında eğitim gördü. Kemençe eğitimini İhsan Özgen, Hasan Esen ve Neva Özgen’den aldı. 2010 yılında, TRT İstanbul Radyosu’nun açtığı sınavı kazanarak TRT Gençlik Korosu’nda kemençe icracısı olarak yer aldı. 2013 yılında, İtalya Niccolò Paganini Konservatuarı’nın Erasmus programına ve workshoplarına katıldı. 2014 yılında üyesi olduğu Galata Elektro Akustik Orkestra ile Venedik Bienali 58. Uluslararası Çağdaş Müzik Festivali’nde yer aldı ve Genova Piazza delle Feste’de konser verdi. 2017 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Çalgı-Ses Yüksek Lisans programında eğitim görmeye başladıktan sonra, İTÜ TMDK Çalgı Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Ardından yüksek lisans eğitimini tamamlayıp 2018 yılında İTÜ Müzikoloji-Müzik Teorisi Doktora programını kazandı. Güncel olarak, 2019 yılında dahil olduğu “Boğaziçi Sesleri” adlı grubuyla müzik yapmaya devam etmektedir.

 

 

Mehmet Ali Şimaylı

 

İstanbul’da doğdu. Çeşitli zaman aralıklarında Aydın Esen, Erkan Oğur, Cem Aksel, Turgut Alp Bekoğlu ve Volkan Öktem gibi isimler ile çalıştı. 2016 senesinde Arif Mardin bursu ile Berklee College of Music’te iki yaz süresince caz davul performansı eğitimi aldı. 2017 senesinde BAU Caz Sertifika Programını tamamladı ve Umbria Jazz Clinics ’te caz davul performansı üzerine çalıştı. Bestelerini seslendirdiği Portrait and a Dream projesi ile İstanbul Caz Festivali, Zorlu PSM Caz Festivali ve EuropaFest dahil olmak üzere birçok şehirde, mekanda ve festivalde sahne aldı. 2019 senesinin Ekim ayında ‘Red Planet’ adlı ilk EP’si dijital platformlarda yerini aldı. Hali hazırda Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünde kompozisyon dalında eğitim görüyor. Bülent Ortaçgil ve Erkan Oğur Anatolian Blues projelerinin yanı sıra İstanbul caz sahnesinden bir çok müzisyen ile aktif olarak sahne almaya devam ediyor.

TAKİP EDİN VE PAYLAŞIN:

Check out our
i

Apparently we had reached a great height in the atmosphere, for the sky was a dead black, and the stars had ceased to twinkle.