EN TEPEYE

Randy K. Esen & Kerem Can Dündar

DETAYLAR

Konum: Apartıman Yeniköy

Randy K. Esen

Randy Esen New York’ta doğdu ve 16 yaşında profesyonel müzik eğitimi almaya başladığı Worcester, Massachusets’te büyüdü. Eğitimine Oberlin Konservatuarı’nda seçkin öğretmenlerden aldığı derslerle ve aynı zamanda 1981’de psikoloji lisansı aldığı Massachusets Üniversitesi’nin caz departmanında devam etti. Randy performans kariyerine Boston’da ve New England çevresinde, 80’lerin başında, bir çok Jazz/R&B müzisyeniyle birlikte çalışarak başladı. 80’lerin ortalarında daha sonra 1987’de evleneceği, uluslararası alanda tanınan bestekar ve piyanist Aydın Esen ile çalışmaya başladı, ve Aydın Esen’in ilk bestelerini yazmak da dahil olarak o zamandan beri birlikte çalışıyorlar. Kariyeri boyunca Randy, aralarında Tommy Campbell, Bob Moses, Kai Eckhardt, George Garzone ve Tiger Okoshi gibi tanınmış müzisyenlerle beraber müzik ve beste yaptı. Randy, İstanbul’a taşındığı 1996’dan beri 20 yıldır özel ve grup çalışmalarında vokal caz dersleri vermekte. 1998’den 2002’ye kadar Bilgi Üniversitesi’nin caz departmanında, 2002’den 2013’e kadar da aynı zamanda kurucusu ve yöneticisi olduğu Hayat Art Center’da vokal caz dersleri verdi. Aynı zamanda 2014’ten 2017’ye kadar da Ankara’daki Hacettepe Devlet Konservatuarı’nın jazz departmanında da çalıştı. Randy, yakın zamanlarda tamamladığı ilk solo kaydı “ Behind The Light and Shine” AK Müzik tarafından yayınlandı ve kendisi jazz dersleri vermeye ve Türkiye ve Avrupa’da konserlerine devam etmektedir. Kendisi halen kocasıyla İstanbul’da yaşamaktadır.

 

ŞARKILARI:

Randy Esen, Behind The Light and Shine, ft. Aydın Esen ve Bob Moses, AK Müzik 2019

KATKILARI:

Aydın Esen, So Many Lifetimes, JMS 1989

Aydın Esen, Pictures, Bellaphon 1989

Tommy Campbell, My Heart, 1989

Aydın Esen, Anadolu, Columbia 1992

Aydın Esen, Timescape, Doublemoon 1999

 

Kerem Can Dündar

İzmir’de doğdu. Gitar çalmaya 13 yaşında başladıktan bir sene sonra Ömür Gidel ile caz müzik üzerine çalışmaya başladı. Lise yıllarında EUROPAfest ve VenetoJazz gibi önemli festivallerde sahne aldı. Lise eğitiminin ardından Berklee College of Music’e devam edip ilk senesinde Kenny Werner, Fernando Huergo ve Sheryl Bailey gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu. Eğitimine Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünde devam etmekte ve daha önce Zorlu PSM, Arter gibi sahnelerde de dinleyicilerle buluştuğu Portrait and a Dream adlı modern caz grubunda aktif olarak çalmaktadır. 

TAKİP EDİN VE PAYLAŞIN:

Check out our
i

Apparently we had reached a great height in the atmosphere, for the sky was a dead black, and the stars had ceased to twinkle.