EN TEPEYE

Sarp Maden 5

DETAYLAR

Konum: Apartıman Yeniköy

1968 İstanbul doğumlu caz sanatçısı Sarp Maden, 15 yaşında gitar çalmaya başladı. Saint Joseph Lisesi’nde eğitim gördükten sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji ve Bilkent Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun oldu.

Cengiz Baysal, Eylem Pelit, Genco Arı, Ali Perret, Çağlayan Yıldız, Erkan Oğur, Jef Giansily gibi birçok müzisyenle birlikte sahne aldı, stüdyo çalışmalarında bulundu.

Sibel Köse’ nin vokal yaptığı ilk albümü ”Bence” 2008 yılında yayınlandı. 2011 yılında piyasaya çıkan ”Durgun Sular” albümünde Engin Recepoğulları, Matt Hall ve Derin Bayhan ile birlikte çalıştı. 2013 yılında ”Durmaksızın” adlı albümü yayınlandı. 2014 senesinde ”Soyut Boyut” adlı albümde Ediz Hafızoğlu ve Engin Recepoğulları’ yla çalıştı. 2015 yılında ”Bilinmez” isimli albümüyle çalışmalarına ara vermeden devam etti. 2016 senesinde Alper Yılmaz ve Volkan Öktem’le birlikte çalıştığı bu sefer daha farklı düzenlemelerin bulunduğu ”Things Are Falling Into Place” albümünü yayınladı. Son albümü 2017 senesinde piyasaya çıkan ”Waning Moon” adlı albümdür. Yine aynı sene, solo çalışmaları dışında ”MadenÖktemErsönmez” isimli trio projesiyle de ”MÖE” isimli bir albüm yayınlamışlardır. Solo albümleri ve birlikte çalıştığı diğer projeleriyle konser ve albüm çalışmalarına devam etmektedir.

TAKİP EDİN VE PAYLAŞIN:

Check out our
i

Apparently we had reached a great height in the atmosphere, for the sky was a dead black, and the stars had ceased to twinkle.